$sBanner
A A A

Bitwa pod Pskowem - kopia akwareli Juliusza Kossaka.

 

 

Bitwa pod Pskowem - kopia akwareli Juliusza Kossaka. Przedstawiam etapy jej powstawania.

 

"Bitwa pod Pskowem" wymiary wymiary 58cm x 85 cm!!! Jeszcze czegoś tak dużego nie malowałem. Nie podoba mi się zasychanie farby, tworzą się niepotrzebne krawędzie. Niedługo kupie butelkę żółci wołowej lub gumy arabskiej i dodam do wody. To poprawia rozprowadzanie farby.

 

Tu dodałem dodałem to i owo do. Malowałem głównie środkowe plany po lewej i prawej stronie oraz trochę poprawiłem budowle po prawej.

 

Dziś wróciłem do malowania kolejnego Kossaka. Obraz jest bardzo duży. Dziś malowałem środkową część. Używałem głównie umbry palonej oraz kolorów lokalnych - czerwieni, pomarańczowego, żółtego oraz postać leżącą potraktowałem indygo. Na pierwszym planie przyciemniałem konia, hełm i deski.

 

Jeszcze dziś domalowałem kilka plam z prawej strony na pierwszym planie i poprawiłem trochę jeźdźców z tyłu.

 

Kolejny etap malowania Kossaka, mam nadzieję przedostatni i jutro będzie gotowy. Obraz jest w zasadzie namalowany. Domalowałem wszystkie elementy, wydobywałem pierwsze plany przyciemniając niektóre miejsca, dodając szczegóły. Jutro jeszcze wyostrzę detale i kontrasty. Widzę, że muszę poprawić sztandary, leżącego konia i jeszcze parę rzeczy które zauważę.

 

Na tym kończę malowanie kopii Juliusza Kossaka "Bitwa pod Pskowem".
Wymiary 58cm x 85 cm. Największa akwarela jaką do tej pory namalowałem.
Zdjęcie nie pokazuje szczegółów... a szkoda. :)